page.title

زورق: سفر به نخجوان

  • تاریخی
  • طبیعت‌گردی

رفت و برگشت از ۱,۷۹۰,۳۰۰ تومان

هتل از شبی ۰ تومان

اسم نخجوان را از کودکی و در کتاب‌های تاریخ زیاد شنیده و خوانده‌ایم؛ جمهوری خودمختاری محصور میان ایران، ترکیه و ارمنستان که از مرز جلفا فقط چهل کیلومتر فاصله دارد. از تاکسی‌های مرزی که پیاده شوید، دیدنی‌های آشنای قفقازی پیش روی شماست: مقبره‌ی مومنه‌خاتون که یک برج آجری هشت‌ضلعی است؛ موزه‌ی روباز قوچ‌های سنگی با چشم‌انداز آرارات؛ موزه‌ی حیدرعلی‌اف و موزه‌ی فرش با گلیم‌ها و پالاز‌های پرآوازه‌ی آذری.‌ هتل تبریز و هتل تهرانش ایران را تداعی می‌کنند و مراکز خریدش ترکیه را. نخجوان هم مرکزخرید شیک و مدرن دارد، هم بازارهایی به سبک ایران و برای چانه زدن! این شهر معجونی از ایران، آذربایجان، ارمنستان و روسیه است و حال‌و‌هوایی قصه‌گونه و خیال‌انگیز دارد. غذاهای نخجوان طعم آشنای شمال غرب ایران را دارند: کباب با لواش تنوری، آش اوماج، کوفته، پلوهای زعفرانی و البته باقلوا. آب و هوایش هم شبیه تبریز خودمان است و اگر چند کلمه آذری هم بلد باشید، بیشتر خوش می‌گذرد.
هزینه سفر به نخجوان

هزینه سفر به نخجوان

نخجوان شهر کوچک بسیار نزدیکی است که سفر کردن به آن بسیار راحت و ارزان است. از ایران به نخجوان پروازی نمی‌رود اما به دلیل فاصله‌ی زمینی بسیار کم سفر با ماشین با اتوبوس به این شهر راحت و کم‌هزینه است. نخجوان تنوع هتل زیادی ندارد اما همین هتل‌ها قیمتشان ارزان و کیفیتشان هم نسبتا خوب است و با هزینه معقولی می‌توانید در نخجوان رزرو هتل داشته باشید. هزینه‌های روزمره در نخجوان ارزان است. غذا متنوع و خوب و ارزان است. نخجوان شهر کوچکی است و رفت و آمد در آن کم‌هزینه است.

آب و هوای نخجوان

آب و هوای نخجوان

آب و هوای نخجوان در کل شبیه به استان‌های شمال غرب ایران است. این یعنی زمستان‌های سرد و سخت و تابستان‌های خشک و البته به خاطر عامل ارتفاع و موقعیت جغرافیایی، ملایم.بهترین وقت برای رفتن به نخجوان، تابستان و بهار است.آفتاب نخجوان سوزان است پس اگر به آفتاب حساسیت دارید و تابستان عازم هستید، ضد آفتاب و چتر مخصوص را فراموش نکنید.

با عضویت در خبرنامه زورق از تخفیف‌های ویژه، جشنواره‌های خرید، رویدادهای مهم دنیای سفر و گردشگری باخبر شوید.