پرسش‌های متداول

بخش پرسش‌های متداول به پرسش‌های اساسی درباره زورق پاسخ می‌دهد.

 • آیا عضویت در وب‌سایت زورق برای خرید بلیط الزامی است؟

  بله. با هدف امکان‌پذیری پیگیری‌های بعدی و ارائه پشتیبانی شایسته، عضویت در وب‌سایت الزامی است.

 • چگونه می‌توانم در وب‌سایت زورق ثبت‌نام کنم؟

  از منوی بالای سایت روی گزینه «ورود-ثبت‌نام» کلیک کنید. در نوار کشویی روی گزینه‌ی «ثبت‌نام کنید» کلیک کرده و وارد صفحه ثبت‌نام شوید. آدرس ایمیل، شماره تلفن همراه و رمز عبور را وارد کنید و پس از اعلام موافقت خود با قوانین و مقررات زورق، بر روی دکمه «ثبت‌نام» کلیک کنید تا ثبت‌نام شما انجام شود.

 • من قبلا در سایت زورق ثبت‌نام کرده‌ام. چگونه می‌توانم ارد حساب کاربری‌ام بشوم؟

  از منوی بالای سایت روی گزینه «ورود-ثبت‌نام» کلیک کنید. در نوار کشویی باز شده آدرس ایمیل و رمز عبور خود را وارد کنید و بر روی دکمه «وارد شوید» کلیک کنید.

 • چگونه می‌توانم اطلاعات پروفایل کاربری خود را تکمیل کنم؟

  ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید. برای این کار از منوی بالای سایت روی گزینه «ورود-ثبت‌نام» کلیک کنید. در نوار کشویی آدرس ایمیل و رمز عبور خود را وارد کنید و بر روی دکمه «وارد شوید» کلیک کنید. مجدداً از منوی بالای سایت بر روی آدرس ایمیل خود کلیک کنید و از نوار کشویی، روی دکمه «اطلاعات حساب کاربری» کلیک کنید تا اطلاعات کاربری برای شما نمایش داده شود. اطلاعات حساب کاربری خود را تکمیل کنید و در مرحله آخر مطمئن شوید که تغییرات را ذخیره کرده‌اید.

 • چگونه می‌توانم اعتبار حساب خود را شارژ کنم؟

  ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید. برای این کار از منوی بالای سایت روی گزینه «ورود-ثبت‌نام» کلیک کنید. در نوار کشویی آدرس ایمیل و رمز عبور خود را وارد کنید و بر روی دکمه «وارد شوید» کلیک کنید. مجدداً از منوی بالای سایت بر روی آدرس ایمیل خود کلیک کنید و از نوار کشویی، روی دکمه «افزایش اعتبار» کلیک کنید. سپس مبلغ موردنظر خود را وارد کرده و با کلیک بر روی دکمه «پرداخت» وارد صفحه پرداخت بانکی شوید. توجه داشته باشید که برای پرداخت اینترنتی به کارت شتابی و رمز دوم نیاز دارید.

 • چگونه می‌توانم از کد تخفیف استفاده کنم؟

  اگر به دلایلی مثل امتیاز خرید، جشنواره‌های زورق و... کد تخفیف دریافت کرده‌اید و قصد دارید از آن استفاده کنید، در صفحه فاکتور (قبل از صفحه پرداخت بانک) گزینه «استفاده از کد تخفیف» را علامت بزنید؛ سپس در کادر مربوطه کد تخفیف خود را وارد کرده و دکمه «بررسی و اعمال» را بزنید تا مبلغ جدید پس از کسر تخفیف محاسبه و آماده پرداخت شود.

 • چگونه میتوانم از زورق بلیط بخرم؟

 • چگونه میتوانم بلیط خود را استرداد کنم؟

 • در صورتیکه بخواهم بلیطم را استرداد نمایم میزان جریمه چقدر است؟

  درصد جریمه بلیط ها بر اساس قوانین ایرلاین و مدت زمان باقیمانده تا تاریخ و زمان پرواز متفاوت است. جدول مربوط به قوانین و درصد جریمه های بلیط پرواز داخلی را میتوانید از بخش قوانین و مقررات سایت ملاحظه نمایید.

 • چگونه مطمئن شوم بلیط من صادر شده است؟

  در صورتیکه یکی از موارد زیر را مشاهده کرده باشید، بلیط شما صادر شده است:

  • مشاهده بلیط بعد از پرداخت بانکی
  • دریافت پیامک صدور بلیط
  • دریافت ایمیل صدور بلیط

  اگر سه مورد بالا را مشاهده نکرده اید لطفا به بخش منو سایت قسمت سفارشات و استردادها مراجعه نمایید در صورتیکه بلیط خود را در این بخش مشاهده میکنید بلیط صادر شده است.
  اگر در حین خرید با خطا مواجه نشده اید و بلیط خود را در هیچیک از موارد بالا ملاحظه نکردید با پشتیبانی تماس بگیرید.

 • چطور برای کودک یا نوزادم بلیط تهیه کنم؟

  سن نوزاد در زمان پرواز باید بین ۱۰ روز تا دو سال باشد. امکان صدور بلیط نوزاد به تنهایی طبق قوانین هواپیمایی کشوری وجود ندارد و نوزاد تنها با یک بزرگسال قابل صدور است.
  اگر میخواهید برای بلیط بزرگسالی که قبل تر تهیه کرده اید بلیط نوزاد اضافه نمایید با پشتیبانی تماس بگیرید.

 • برای خرید بلیط لازم است عضو زورق شوم؟

  به دلیل امکان پیگیری های بعدی بلیط و اراپه پشتیبانی با کیفیت ، عضویت در سایت برای خرید بلیط در زورق الزامی است.

 • شارژ اعتبار زورق چه کاربردی برای من دارد؟

  با شارژ اعتبار زورق میتوانید بدون نیار به پرداخت از درگاه بانک بلیط خود را تهیه نمایید. در روزهایی که درگاه بانک به دلیل مساءلی مثل پرداخت یارانه ها با مشکل مواجه میشود اعتبار زورق به شما کمک خواهد کرد تا بدون مشکل خرید نمایید.

 • آیا میتوانم همزمان از اعتبار و کارت بانکی خرید نمایم؟

  در حال حاضر امکان خرید از کارت و اعتبار به صورت همزمان وجود ندارد. میتوانید ما به التفاوت مبلغ بلیط خود را ابتدا شارژ نمایید و سپس از شارژ اعتبار خود خرید کنید.

 • تفاوت پرواز های چارتری و سیستمی در چیست؟

  پرواز های چارتری در اکثر مواقع غیر قابل استرداد هستند.
  قیمت بلیط کودک و بزرگسال در پرواز های چارتری برابر است

 • آیا میتوانم نام مسافرانم را که برای آنها بلیط خریده ام تغییر دهم؟

  در صورتیکه نام مسافر را اشتباه تایپ کرده باشید، با پشتیبانی تماس بگیرید بر اساس قوانین ایرلاین با پرداخت جریمه امکان اصلاح نام برای برخی ایرلاین ها وجود دارد.

 • پرواز من در فرودگاه لغو شده است چه کاری باید انجام دهم؟

  از قسمت سفارشات و استردادها درخواست استرداد خود را ثبت نمایید. در صورتیکه ایرلاین پرواز جایگزین به شما اراپه نکرده است مبلغ بلیط به شما استرداد خواهد شد. برای پرواز های چارتری ارایه بلیط مهر شده الزامی است.

 • مدل هواپیما را از کجا میتوانم متوجه شوم؟

  در صورتیکه ایرلاین مدل هواپیما را اعلام کرده باشد ما در صفحه جستجو پرواز ها آنرا نمایش میدهیم. در مورد پرواز هایی که مدل هواپیما در آن ذکر نشده است، ایرلاین مدل هواپیما را اعلام نکرده است

 • چرا نمیتوانم بیشتر از ۹ نفر بلیط انتخاب کنم؟

  امکان خرید بیشتر از ۹ نفر و خرید های گروهی با ثبت درخواست شما از طریق پشتیبانی قابل انجام است. در صورتیکه تمایل دارید تعداد بیش از ۹ بلیط تهیه کنید با پشتیبانی زورق تماس بگیرید.

 • بلیط پرواز چه کشورها و ایرلاین‌هایی را می‌توانم‌ در سایت زورق جستجو و خریداری کنم؟

  بلیط تمام خطوط هوایی دنیا در سایت زورق موجود است، چه پروازهایی که مبدا یا مقصد آنها ایران است و چه پروازهای داخلی دورترین کشورهای دنیا. پروازهای ایرلاین‌هایی مثل لوفت‌هانزا، امارات، قطرایرویز، ترکیش‌ایر، ایرفرانس، کی‌ال‌ام، آئروفلوت، آلیتالیا، اوکراینی، ایرایژیا، پگاسوس و ده‌ها ایرلاین دیگر در زورق قابل تهیه هستند. همچنین بلیط پروازهای خارجیِ شرکت های هواپیمایی داخلی مانند ماهان، ایران‌ایر، قشم ایر، آتا و .. نیز روی سایت زورق به فروش می‌رسد.

 • چطور می توانم در مورد مقررات پرواز یا ویزا مربوط به سفرم اطمینان پیدا کنم؟

  حتما قبل از انتخاب پرواز خود در مورد مقررات پرواز و قوانین مربوط به ویزا تحقیق کنید (مثلا ممکن است مقصد سفر شما نیاز به ویزا نداشته باشد ولی برای توقفی که در مسیر دارد نیاز به ویزای ترانزیت داشته باشید). برای این کار به صفحه قوانین و مقررات پرواز خارجی مراجعه کنید و در صورتی که نیاز به اطلاعات بیشتری داشتید با پشتیبانی زورق به شماره ۰۲۱-۴۹۰۲۶ تماس بگیرید.

 • آیا برای خرید بلیط ایرلاین‌های خارجی، نیازی به کردیت‌کارت یا روش‌های پرداخت ارزی خواهم داشت؟

  به هیچ وجه. شما هزینه‌ بلیط را به صورت ریالی و با کارت‌های شتابی که در دست دارید، تنها با داشتن رمز دوم کارت پرداخت می کنید و بلیط شما بلافاصله صادر خواهد شد و قابل استفاده خواهد بود.

 • آیا خرید بلیط پروازهای خارجی از زورق واقعا آنلاین است؟

  تردید نکنید! کلیه‌ فرایندهای جستجو، مقایسه، خرید و صدور بلیط پروازهای خارجی در سایت زورق صددرصد آنلاین است و به محض پرداخت می توانید بلیط خود را مشاهده نمایید.

 • آیا ساعت، قیمت و دیگر مشخصات پروازها روی سایت زورق قطعی است؟

  بله، آنچه پس از جستجوی پرواز مورد نظر خود روی سایت زورق می‌بینید، برنامه قطعی پروازهای ایرلاین‌هاست که به ریال محاسبه شده است. اگر احیانا تغییری در ساعت یا برنامه‌ی پرواز به وجود بیاید، از طریق پشتیبانی سایت زورق به اطلاع شما خواهد رسید.

 • آیا پروازهای چارتر خارجی هم روی سایت زورق عرضه می‌شود؟

  بله. بلیط کلیه‌ی پروازهای چارتر خارجی که از سوی ایرلاین‌های داخلی یا خارجی برای فروش عرضه می‌شوند را می‌توانید روی سایت زورق ببینید.

 • چطور می توانم برای سفرم ارزان ترین بلیط ممکن را تهیه کنم؟

  ارزان بودن بلیط سفر به عوامل مختلفی مرتبط است که برخی از مهم ترین آنها این موارد هستند:
  در پروازهای سیستمی معمولا هرچه به زمان پرواز نزدیک تر می شویم به دلیل پر شدن کلاس نرخی های ارزان تر، قیمت آن افزایش پیدا می کند. معمولا هرچه زودتر پروازتان را بخرید ارزان تر است.
  بلیط ایرلاین های مختلف را چک کنید. برای اغلب مسیرها ایرلاین های کم هزینه (Low Cost Airline) وجود دارند که در ازای خدمات و امکانات کمتر، پروازهای ارزان تری به شما پیشنهاد می دهند.
  در روزهای مختلف سال، فصل و هفته و حتی ساعات متفاوت، قیمت یک پرواز ممکن است تغییرات زیادی داشته باشد. با استفاده از تقویم قیمتی و فیلترهای تعبیه شده جستجو می توانید با چند روز جابجایی پروازهای به مراتب ارزان تری پیدا کنید. علاوه بر این، پروازهای توقف دار و صبح زود هم معمولا پروازهای ارزان تری هستند.
  بلیط خود را از سایت های معتبر خریداری کنید و قیمت آنها را در ازای خدمتی که می دهند با هم مقایسه کنید.
  با در نظر گرفتن این موارد می توانید هوشمندانه، بهترین و ارزان ترین پرواز را برای سفر خود تهیه کنید.

 • تقویم قیمتی (Flexible Date) چیست و چه کمکی به من می‌کند؟

  تقویم قیمتی امکان مقایسه قیمت های روزهای نزدیک به جستجو را به شما می دهد. با کلیلک روی نوار سبز رنگ تقویم قیمتی، قیمت بلیط‌های ۳ روز قبل و ۳ روز بعد از تاریخ مورد نظر شما در جدولی نمایش داده می‌شود و به این ترتیب می‌توانید با تغییر کوچکی در برنامه‌ی سفر خود، هزینه‌ی بلیط را حتی تا نصف کاهش دهید!

 • بهترین پروازها (Best Flights) چه پروازهایی هستند؟

  در هر جستجویی که انجام می دهید، به صورت پیش فرض در ابتدای فهرست با پروازهایی روبرو می شوید که به عنوان بهترین پروازها به شما معرفی می شوند. در الگوریتم گزینش و نمایش این پروازها هر دو فاکتور قیمت و مدت زمان سفر در نظر گرفته شده است.

 • چگونه می توانم بلیط پروازم را کنسل کنم یا تغییر دهم و از شرایط و جریمه آن مطلع شوم؟

  برای اطلاع دقیق از شرایط و جریمه کنسلی یا تغییر بلیط پرواز مورد نظرتان در هر ساعتی از شبانه روز می توانید با شماره ۰۲۱-۴۹۰۲۶ تماس بگیرید.

 • برای خرید مسافران به صورت گروهی چه شرایطی وجود دارد؟

  برای مسافران بیشتر از ۹ نفر بایستی درخواست گروهی ثبت نمایید. شما می توانید با شماره ۰۲۱-۴۹۰۲۶ تماس بگیرید و اطلاعات پرواز و مسافران خود را اعلام نمایید تا درخواست گروهی شما بررسی و تهیه شود.

 • برای سوار شدن به هواپیما چه زمانی باید در فرودگاه باشم و چه مدارکی مورد نیاز است؟

  برای اینکه بدون دغدغه سفر خود را آغاز کنید باید حداقل دو ساعت قبل از پرواز در فرودگاه حضور داشته باشید. برای پرواز نیازی به داشتن پرینت بلیط ندارید و تصویر و شماره بلیط به همراه مدارک شناسایی کفایت می کند.