page.title

زورق: سفر به آنکارا

  • مناسب خرید
  • تاریخی
  • مدرن

رفت و برگشت از ۲,۵۳۶,۰۰۰ تومان

هتل از شبی ۲۵۷,۳۵۰ تومان

در آنکارا خبری از آن کاخ‌های پرزرق و برق عثمانی و نماهای شاهانه نیست، اما پایتخت ترکیه سرزنده و بانشاط که هم سفارت‌خانه‌های خارجی، هتل‌های بین‌المللی و مراکز خرید مدرن دارد و هم دیدنی‌های سنتی و تاریخی. اول بلوار آتاتورک را حسابی بگردید، در کوچه‌پس‌کوچه‌های سنگ‌فرش و میان کافه‌های چوبی قدم بزنید و در رستوران‌های شیک کاواکلیدره غذاهای لذیذی مثل اسکندرکباب و کوفته را امتحان کنید؛ بعد سری به موزه‌ی تمدن‌های آناتولیایی، موزه‌ی فرهنگ‌شناسی و ارگ آنکارا بزنید. آرامگاه آتاتورک، پدر ترکیه نوین هم ارزش دیدن دارد. اگر فکر خرید سوغاتی هستید، در بخش قدیمی آنکارا که از میدان اولوس شروع می‌شود کلی جنس رنگارنگ پیدا می‌کنید: فرش‌های کوچک و خوش‌آب و رنگ، نقره، جواهرات آنتیک و آینه‌های چوبی. اگر هم طرفدار لباس‌ و چیزهای مارک‌دار هستید باید از جنوب آنکارا خرید کنید؛ یعنی خیابان توتالی هیلمی و گردشگاه کاروم که برندهای آشنایی مثل سواروسکی، سواچ و بادی‌شاپ در آن شعبه دارند.
هزینه سفر به آنکارا

هزینه سفر به آنکارا

آنکارا پایتخت ترکیه شهر چندان بزرگی نیست. پروازهایی که به این شهر می‌روند نسبتا ارزان هستند و به راحتی می‌توانید بلیط هواپیما پیدا کنید. هزینه‌ی اقامت در آنکارا نیز کم است. هتل‌های زیادی پیدا می‌کنید که کیفیت و قیمتشان متوسط است. هزینه‌های روزمره در این شهر متوسط است. غذاهای متنوع و خوش‌مزه‌ی زیادی با قیمت خوب پیدا می‌کنید. برای رفت‌ و آمد اگر از مترو استفاده کنید، خرجتان خیلی کم خواهد شد. اما اگر اهل تاکسی‌سواری هستید، پول بیش‌تری برایش کنار بگذارید. سر جمع سفر به آنکارا راحت و ارزان است.

آب و هوای آنکارا

آب و هوای آنکارا

آنکارا آب و هوای قاره‌ای دارد؛ زمستان‌هایش به خاطر ارتفاع از سطح دریا، سرد و پربرف‌اند و تابستان‌هایش گرم و خشک. تابستان آنکارا از سایر شهرهای ساحلی ترکیه مطبوع‌تر است. شب‌های تابستانی، گاهی خنک هم می‌شود، آنقدری که بد نیست ژاکتی به همراه داشته باشید.
باران بیشتر در بهار و پاییز می‌بارد، اما معمولا مقدارش زیاد نیست و نباید نگران خیس شدن بشوید.
آنکارا را بهتر است ماه‌های مه (اردیبهشت)، ژوییه (خرداد)، و از سپتامبر تا نیمه‌ی اکتبر (از اواسط شهریور تا اواخر مهر) دید.

همه آنچه باید از آنکارا بدانیم
با عضویت در خبرنامه زورق از تخفیف‌های ویژه، جشنواره‌های خرید، رویدادهای مهم دنیای سفر و گردشگری باخبر شوید.