page.title

زورق: سفر به رم

  • تاریخی
  • سفر با کودک

رفت و برگشت از ۱,۴۹۶,۰۰۰ تومان

هتل از شبی ۲۸۹,۱۰۰ تومان

رم شهر هزارساله‌ی امپراتوری روم؛ شهر میکل آنژ و داوینچی و یکی از محبوب‌ترین مقاصد توریستی اروپاست. رم کُلاژ جذابی از مجسمه‌ها، کلیساها، پیاتزاها یا همان میدان‌های کوچک ایتالیایی و خیابان‌های تاریخی است. در هیچ شهر دیگری این همه مجسمه و دیدنی‌های هنری پیدا نمی‌کنید؛ بی‌جهت نیست که به آن لقب شهر ابدی و بزرگترین موزه‌ی بی‌سقف دنیا را داده‌اند. دیدن خیابان ویا دل کورسو، آمفی‌تئاتر رومی کولوسئوم، موزه‌ی واتیکان، معبد پانتئون و کلیسای سیستین با آثاری از میکل ‌آنژ سفری پرهیجان به قلب تاریخ است که خیلی‌ از توریست‌ها را دوباره به رم برمی‌گرداند. غذا خوردن در رم یعنی چشیدن اصیل‌ترین پیتزاها و پاستاهای دنیا و از رویش هم بستنی سنتی ایتالیا با آن طعم‌های شیرین بهشتی‌اش. مد و خرید هم که از رم و ایتالیا جدانشدنی است. بولگاری، ورساچه، گوچی و برندهای ایتالیایی دیگر را حوالی میدان اسپانیا و خیابان دل کورسو پیدا می‌کنید. مارک‌های ارزان‌تر مثل میس سیکستی و فورلا هم انتخاب‌های خوبی برای خرید هستند.
چرا به رم سفر کنیم

چرا رم؟

  • تا می‌توانید از بستنی‌های خوشمزه کنار واتیکان لذت ببرید
  • یک شب، از پله‌های ویلا بورقس بالا بروید و موسیقی گوش کنید
  • درکوچه‌های رم بگردید و خوشمزه‌ترین پیتزاهای دنیا را در این شهر پیدا کنید
  • ارزان‌ترین جین‌های اصل دنیا را از ویا دل کورسو بخرید
  • یادتان نرود در چشمه‌ تروی سکه بیندازید
هزینه سفر به رم

هزینه سفر به رم

سفر به رم چندان پرهزینه نیست. بلیط هواپیما و رزرو هتل را می‌توانید با قیمت متوسط انجام دهید. اما تاکسی‌هایش گران است. بهتر است سوار اتوبوس یا مترو شوید که قیمتشان زیاد نیست. در رم غذای خوب با قیمت متوسط پیدا می‌شود و البته رستوران‌های شیک و گران نیز کم نیست. در مجموع با قیمت نسبتا متوسط و خوب می‌توانید رم را ببینید.

آب و هوای رم

آب و هوای رم

رم آب و هوای مدیترانه‌ای دارد: بهار و پاییزش گرم و دلچسب‌اند و آفتابی بودن روزهای اکتبرش (مهر) ضرب‌المثل است.
اواسط تابستان، دمای هوا تا ٣٠ درجه‌ی سانتی‌گراد بالا می‌رود. سابق بر این اهالی رم در ماه آگوست (مرداد) کسب و کار را رها می‌کردند و به سفر می‌رفتند؛ اما در سال‌های اخیر به خاطر رونق گردشگری، تابستان‌ها هم شهر زنده است.
حداکثر میانگین دمای هوا در ژانویه (بهمن) حدود ١٣ درجه‌ی سانتی‌گراد است و در زمستان امکان بارش برف هست؛ هر چند در چهل سال گذشته زیاد در رم برف نباریده و برف هم که بیاید، معمولا آنقدری نیست که روی زمین بنشیند.

با عضویت در خبرنامه زورق از تخفیف‌های ویژه، جشنواره‌های خرید، رویدادهای مهم دنیای سفر و گردشگری باخبر شوید.