page.title

زورق: سفر به ونیز

  • ساحلی
  • تاریخی

رفت و برگشت از ۱,۳۲۱,۷۰۰ تومان

هتل از شبی ۱,۴۰۰,۵۰۰ تومان

ونیز شهر کانال‌ها و آبراه‌هاست؛ شهر قصه‌ها و رویاها؛ شهر مارکوپولو و بالماسکه؛ شهری که اتومبیل ندارد و آن را با قایق‌های مخصوص و سنتی‌اش یعنی گوندولا می‌شناسند. دیدنی‌های ونیز هم مثل خودش خاص‌اند. با وجود خانه‌هایی با دیوارهای فرورفته‌ در آب، قایق‌های پارک‌شده جلوی آن‌ها و پله‌های غوطه‌ور در آب حس می‌کنید توی یک تابلوی نقاشی هستید. برای لمس روح ونیز قایق‌سواری روی آبراه‌های ریز و درشتش کافی نیست؛ باید سالن تئاتر لافینچه و اپرای کاخ را ببینید، پاستای تازه و غذاهای دیگر ونیز را نوش جان کنید و غرق گالری‌های هنری و موزه‌های تماشایی شهر شوید. ونیز مقصد خرید نیست اما خوب است چند یادگاری‌ ونیزی مثل ماسک‌های بالماسکه و عروسک‌های سنتی با خود بیاورید. اگر در آگوست به این شهر سفر کنید، جشنواره‌ی فیلم ونیز را خواهید دید و اگر در فوریه آنجا باشید کارناوال ماسک‌ها را تماشا می‌کنید که یکی از قدیمی‌ترین کارناوال‌های جهان است.
چرا به ونیز سفر کنیم

چرا ونیز؟

  • گوندولا سوار شوید
  • در میدان سن مارکو اسپرسو بنوشید
  • از گم شدن در کوچه‌ها نترسید
  • از خرده‌فروشی‌ها، زیورآلات دست‌ساز بخرید
  • شب کنار کانال‌های رویایی آواز بخوانید
  • تازه‌ترین ماهی‌های دنیا را مزه کنید
هزینه سفر به ونیز

هزینه سفر به ونیز

ونیز شهر رویایی اروپا است پس تعجب نکنید اگر همه چیز در این شهر گران‌تر از جاهای دیگر باشد. پروازهای به مقصد ونیز تفاوت قیمتی با پروازهای سایر شهرهای اروپایی ندارد و قیمتشان متوسط است. اما رزرو هتل و هزینه‌های روزمره گران هستند. حتی قیمت هتل‌های متوسط ونیز از بسیاری شهرهای دیگر بالاتر است. قیمت خورد و خوراک در این شهر زیبا بالا است. در ونیز با اتوبوس آبی باید رفت و آمد کنید یا پیاده. اتوبوس‌های آبی قیمتشان متوسط است اما تاکسی گرفتن کار خیلی پرهزینه‌ای است.

آب و هوای ونیز

آب و هوای ونیز

ونیز آب و هوای نیمه مرطوب گرمسیری دارد. زمستان‌هایش سردند و تابستان‌هایش بسیار گرم و مرطوب. کانال‌هایش وقت گرما بوی بدی می‌دهند و مگس‌ها زیاد می‌شوند. با این حال می‌گویند بهتر است ونیز را در تابستان دید، تا این که اصلا ندید.
بهترین وقت سفر به ونیز، بهار و پاییز است و این موقع از سال، شهر پر از توریست است. دمای هوا که پایین برود، گاهی آب بالا می‌آید و سطح خیابان‌ها را فرا می‌گیرد. در دفترهای گردشگری شهر نقشه‌هایی هست که راهنمایی می‌کند این‌جور وقت‌ها کدام خیابان‌ها قابل عبورند و کدام‌ها نه.

با عضویت در خبرنامه زورق از تخفیف‌های ویژه، جشنواره‌های خرید، رویدادهای مهم دنیای سفر و گردشگری باخبر شوید.