زورق: ویزای توریستی آذربایجان

ویزای توریستی آذربایجان مخصوص سفرهای تفریحی کوتاه مدت یا دیدار با اعضای خانواده و بستگان است. ویزای توریستی به شما اجازه‌ کار در آذربایجان یا اقامت بیش از مدت زمان اعتبار ویزا را نمی‌دهد.


ویزای توریستی آذربایجان از طریق سفارت آذربایجان در تهران به صورت سه ماهه صادر می‌شود و امکان تمدید آن در این کشور وجود ندارد. برای درخواست ویزا نیازی به حضور شخص نیست. برای ویزای آذربایجان انگشت‌نگاری انجام نمی‌شود.

آدرس سفارت آذربایجان در تهران : تهران، پاسداران، خيابان نيستان سوم، كوچه راستوان، پلاك ۱۶ – كدپستی: ۱۹۴۴۹۶۵۱۱۴
تلفن : ۲۲۵۵۹۵۵۳
آدرس وب‌سایت سفارت آذربایجان: http://tehran.mfa.gov.az/ir

مدارک لازم برای ویزای آذربایجان

مدارک برای ویزای الکترونیکی:
اسکن صفحه اصلی گذرنامه

مدارک برای ویزای کاغذی:
یک: گذرنامه
اعتبار گذرنامه باید حداقل شش ماه بیشتر از پایان مدت زمان ویزای درخواستی باشد.
دو: یک قطعه عکس رنگی در ابعاد ۴*۳ با زمینه روشن که شبیه به چهره‌ فعلی متقاضی باشد.

اعتبار، زمان و هزینه ویزای آذربایجان

سفارت آذربایجان در تهران در حال حاضر دو نوع ویزا صادر می‌کند؛ ویزای الکترونیکی و ویزای کاغذی. در ویزای الکترونیکی شما فایل ویزای صادر شده را دریافت می‌کنید. ویزای کاغذی به صورت برچسب در گذرنامه چسبانده می‌شود و تمام اطلاعات لازم هم در همین برچسب درج می‌شود. صدور ویزای الکترونیکی آذربایجان حداقل یک هفته زمان می‌برد و قیمت ویزای الکترونیکی ۱۳۵ هزار تومان است. ویزای کاغذی به‌صورت عادی ۴ روز کاری و به‌صورت فوری ۲ روز کاری زمان می‌برد. قیمت ویزای کاغذی آذربایجان به‌صورت عادی ۱۸۵ هزار تومان و به‌صورت فوری ۲۰۰ هزار تومان است. این مبلغ زمان تحویل گرفتن مدارک از مسافر دریافت می‌شود. دقت کنید که سفارت آذربایجان در تهران، روزهای شنبه و یکشنبه تعطیل است.
اعتبار ورود ویزای آذربایجان ۳ ماه و مدت زمان مجاز اقامت، ۱ ماه است.