page.title

زورق: سفر به پوکت

  • ساحلی
  • طبیعت‌گردی
  • سفر با کودک

رفت و برگشت از ۱,۶۰۴,۴۰۰ تومان

هتل از شبی ۲۴۵,۴۰۰ تومان

پوکت بزرگترین جزیره تایلند و بهشت عاشقان ساحل و غواصان حرفه‌ای است که مشتاقانه خود را به ماسه‌های سفید و آب‌های شیشه‌ای دریای آندامان می‌سپارند. خوشی‌های این شهر بیشتر در ساحل اتفاق می‌افتند؛ ساحل پاتونگ، هیاهو و جنب‌و‌جوش بیشتری دارد و ساحل کارون، آرام‌تر و پر از دیدنی‌های طبیعی بکر است. غواصی زیر آب‌های شفاف، گل سرسبد تفریحات دریایی است و گشت زدن در دریا با قایق‌های چوبی پارویی هم لذتی فراموش‌نشدنی‌ست. از ساحل و دریا که سیر شدید، به معبد زیبای چالونگ، آکواریوم پوکت و باغ وحش پوکت هم سر بزنید. یکی از دیدنی‌های پرطرفدار پوکت را می‌توانید در نزدیکی ساحل پاتونگ ببینید؛ پوکت فانتاسی با برنامه‌های شبانه‌ی آتش‌بازی، نمایش فرهنگ و سنت تایلندی، نمایش و رقص فیل‌ها و بازار صنایع‌دستی تماشایی‌اش، می‌تواند به‌تنهایی برایتان شبی باشکوه بسازد. توک‌توک‌های تایلند هم دیگر تبدیل به یکی از جاذبه‌هایش شده‌اند؛ موتورسیکلت‌هایی با سه چرخ و کابین خیلی کوچک که بسته به حال و هوای راننده‌اش با رنگ و آویزهای گل و مهره تزئین می‌شود؛ کم پیش می‌آید توریستی به آن طرف‌ها برود و توک‌توک‌سواری را تجربه نکند. اگر بین این همه سرگرمی، هوس خرید در پوکت کرید، در مرکز خرید جانگ‌سیلون برندهای مطرح پوشاک را یک‌جا می‌بینید و در امتداد ساحل پاتونگ هم می‌توانید زیورآلات سنگی سوغات بخرید. در پوکت هم مثل بقیه تایلند، همه جور غذا پیدا می‌شود، اما غذاهای محلی شهر مثل خانم‌جین و آب‌میوه‌های استوایی را هم بچشید که زیر آفتاب درخشان پوکت خیلی می‌چسبد. برای سفر به پوکت، یک دوربین عکاسی می‌تواند همراه خوبی باشد، ولی چشم‌های شما از آن هم مهم‌تر هستند. به همه‌ جا خوب نگاه کنید و آبی‌ها را به ذهن بسپارید. خیلی زود دل‌تان برای این همه زیبایی تنگ خواهد شد.
چرا به پوکت سفر کنیم

چرا پوکت؟

  • در رستوران‌های محلی پوکت، انواع نودل‌های تایلندی را امتحان کنید.
  • طلوع آفتاب را در کنار آب‌های پوکت، درخشان‌تر از همیشه ببینید.
  • در کنار مجسمه ۴۵ متری بودای بزرگ عکس یادگاری بگیرید.
  • ماساژ پای ماهی‌های کوچک پوکت را در مراکز مخصوصش تجربه کنید.
  • هر ورزش آبی که دوست دارید را در طول سفرتان به پوکت امتحان کنید.
  • در پوکت فانتاسی، با فیل‌های تایلندی وقت بگذرانید.
  • از بازار فوتای پوکت سوغاتی‌های تایلندی بخرید.
هزینه سفر به پوکت

هزینه سفر به پوکت

پوکت در مقابل جزیره‌های مشابهش جای گرانی نیست. بخش اصلی هزینه‌ی سفرتان برای بلیط هواپیما تشکیل می‌دهد. پرواز به پوکت نسبتا طولانی و گران است. هتل‌ها رنج‌های قیمت متفاوتی دارند و می‌توانید با کمی جستجو، رزروهتل را با قیمت متوسط انجام دهید. حتی خیلی از هتل‌های لوکس ساحلی پوکت هم در مقایسه با جزیره‌های مشابه، گران نیستند. خورد و خوراک در این جزیره زیبا ارزان است و راحت می‌توانید غذاهای پوکت را در همه‌جای شهر، با قیمت مناسب سفارش بدهید. وسیله اصلی رفت‌وآمد در پوکت تاکسی است که چندان پر هزینه نیست. اما توک‌توک‌ها و مینی‌بوس‌ها هم گزینه‌های دیگرتان هستند. یادتان باشد قبل از توک‌توک‌سواری با راننده سر قیمت به توافق برسید، اما مینی‌بوس‌ها کرایه‌شان ثابت است.

آب و هوای پوکت

آب و هوای پوکت

پوکت آب و هوایی گرمسیری دارد؛ از آبان تا فروردین خشک است و از اواخر خرداد تا اواخر شهریور بارانی.
در پوکت، فصل خیلی گرم از اواخر فروردین آغاز می‌شود و تا اواخر خرداد ادامه دارد. تابستان، فصل باران‌های موسمی است که از اواسط خرداد شروع می‌شود و تا اوایل آبان هم دوام دارد. البته صبح تا ظهر، بیشتر وقت‌ها هوا صاف و آفتابی است، اما عصرها معمولا باران می‌بارد. محلی‌ها به ماه‌های بین آبان تا بهمن، فصل خنک پوکت می‌گویند. بهترین وقت سفر به پوکت هم، از اواسط آبان تا اواسط اسفند است که دریا گرم و آرام است.

با عضویت در خبرنامه زورق از تخفیف‌های ویژه، جشنواره‌های خرید، رویدادهای مهم دنیای سفر و گردشگری باخبر شوید.