page.title

زورق: سفر به فرانکفورت

  • تاریخی
  • سفر با کودک
  • نمایشگاهی

رفت و برگشت از ۷۹۵,۲۰۰ تومان

هتل از شبی ۸۱۷,۱۰۰ تومان

فرانکفورت شهر ترین هاست: خیلی از بزرگترین‌ها، بلند‌ترین‌ها و اصلی‌ترین‌ها در این شهر جمع‌اند. دیدنی‌های این شهر هم کم نیستند. مرکز شهر فرانکفورت مثل اکثر شهر‌های اروپایی، خیابان‌های سنگ‌فرش شده‌ و بی‌ماشین است و مغازه‌های رنگارنگ. مرکز شهر قدیمی فرانکفورت، رومربرگ، در حاشیه‌ی رود ماین و دور ساختمان قدیمی شهرداری است. اغلب گردشگران فرانکفورت، گشت و گذار در شهر را از ایستگاه هاپت واخه شروع می‌کنند و از آنجا به سمت خیابان زایل می‌روند که مرکز خرید اصلی شهر است. این خیابان‌های مرکزی، روح قدیمی شهرند و در مقابل برج‌ها، ساختمان‌های بانک‌ها و آسمان‌خراش‌های فرانکفورت، یک دنیای دیگر به حساب می‌آیند. اطراف ساختمان اپرای قدیمی، با مجسمه‌های موتسارت و گوته در بالای آن، پر از رستوران و کافه است و خیابان‌هایش در هر ساعت شبانه‌روز، زنده‌اند و مملو از توریست. اهل ادبیات اگر باشید، دو جا در فرانکفورت را نباید از دست بدهید: یکی خانه‌ گوته و یکی دیگر نمایشگاه کتاب فرانکفورت که در ماه اکتبر هر سال در شهر بر پا می‌شود. فرانکفورت، بعد از برلین بیشترین موزه‌ها را دارد. موزه‌ی هنرهای معاصر، موزه‌ی تاریخ، موزه‌ی یهود، موزه‌ی ارتباطات، معماری و بسیاری موزه‌های دیدنی دیگر. کلیسای جامع فرانکفورت نیز در شهر قدیمی دیدنی‌ست و کم از موزه‌ها ندارد. طبعا از بین غذاهای این شهر، باید فرانکفورتر را امتحان کنید؛ فرانکفورتر همان سوسیس هات‌داگ است که اولین بار در این شهر آن را درست کردند.
هزینه سفر به فرانکفورت

هزینه سفر به فرانکفورت

فرانکفورت بزرگترین شهر آلمان است و پررفت‌ و آمدترین. پروازهای مختلفی با تنوع ساعت بسیار زیاد به این شهر پرواز می‌کنند که در آن‌ها بلیط هواپیما ارزان هم کم نیست. اقامت در این شهر مدرن آلمان نسبتا ارزان است مگر این که نمایشگاه یا مناسبت خاصی در شهر باشد. هزینه‌های روزمره در فرانکفورت متوسط است. خورد و خوراک متنوع و خوب است و قیمت معمولی دارد. برای رفت و آمد گزینه‌های مترو، ترام، اتوبوس و تاکسی را دارید. مترو و ترام تمام شهر را پوشش می‌دهند و قیمتشان بسیار مناسب است.

آب و هوای فرانکفورت

آب و هوای فرانکفورت

فرانکفورت، گرم‌ترین شهر آلمان است، و دارای آب و هوای معتدل قاره‌ای. زمستانی سرد و تابستانی معتدل دارد. میانگین دمای هوا در طول روز حدود ١٤٫٤ درجه‌ی سانتیگراد و شب‌ها حدود ٥٫٨ درجه‌ی سانتیگراد می‌شود. مثل مابقی شهرهای آلمان فرانکفورت هم در تابستان پر از توریست است و دلیلش را می‌توان در آب و هوا جستجو کرد. به هر حال تابستان ممکن است خیلی شلوغ باشد اما بهترین وقت سفر به فرانکفورت هم همین فصل گرم است.

با عضویت در خبرنامه زورق از تخفیف‌های ویژه، جشنواره‌های خرید، رویدادهای مهم دنیای سفر و گردشگری باخبر شوید.